حقیقت زیبایی است و زیبایی حقیقت است این تمام چیزی است که ما می دانیم و تمام چیزی است که نیاز داریم بدانیم. جان کیتس Beauty truth،truth is beauty،That is all ye know on earth and all ye need to know. John Keats
زمان ثبت : 1388/07/11 در ساعت 08:18
نویسنده : خلیل خوش رو
عنوان : شکوه انسان بودن

    

 

    

Glory of being human

 

 اولین اصل علم راستین موفقیت دانستن این حقیقت است که کائنات دارای قوانینی است که برای تمام انسانها در هر زمان وموقعیت جغرافیایی ثابت و یکسان است. خداوند بزرگ در قران عزیز می فرماید ارفعن السماء و وزع المیزان آسمانها را آفریدیم و برای هر چیز میزان و قانونی قرار دادیم . به عبارت دیگر جهانی که ما در آن زندگی می کنیم قوانینی دارد که برای تمام انسانها در تمام عصر ها و زمان ها و در سراسر جهان ودر تمام طول تاریح ثابت و یکسان است . کائنات برای افرینش هر نتیجه ای خواه ثروت مادی باشد یا موقعیت اجتمائی یا حتی رویش یک گل یا به دنیا امدن یک نوزاد از قوانین ثابتی پیروی می کند آگاهی و وقوف به این قوانین فطری است که موجب می شود برخی از انسانها سررشته زندگیشان را به دست گیرند و مطابق میل و اراده شان زندگیشان را بیافرینند قوانینی که خداوند در فطرت تمام انسان ها به عنوان اشرف مخلوقاتش و جانشینانش بر روی زمین قرار داده(علم الاسمائ کلها-انی جاعل فی ارض خلیفه) تا به عنوان جانشین خدا برروی زمین و روحی الهی زندگی خود طراحی کنند و آن را مطابق باور هایشان بیافرینند. به گفته جان مک دونالد خداوند به ما آنقدر توانائی ارزانی داشته که بتوانیم تصاویر مطلوبی در ذهنمان خلق کرده و ان را بطور خودکار و چاپ شده در دنیای بیرونی خلق کنیم. 

آری خداوند کاتالوگ زندگی را در قلب انسان قرار داده و با ندائی به نام وجدان او را هر لحظه به سمت بهترین ها هدایت می کند وجدان بخشی از صدای خداوند است که در درون همه ما وجود دارد و هر لحظه مارا به سمت بهترین ها هدایت می کند تا در زندگی گوهر الهی خود را ارزان نفروشیم و به چیز هایی که واقعا لا یقش هستیم برسیم به گفته خانم امیلی دیکنسون شاعر بزگ امریکایی ما هنوز بلندای قامت خود را نمی دانیم مگر روزی که به ما بگویند بر خیزیم در ان روز اگر به طرح الهی وجود خود وفادار مانده باشیم قامت ما از اسمانها خواهد گذشت یا به گفته مولانا  

 

منگر به هر گدایی که تو خاص از آن مایی 

 مفروش خویش ارزان که تو بس گرانبهایی 

 به صف اندر ای تنها که سفندیار وقتی 

 در خیبر است برکن که علی مرتضایی  

 

براستی که بهترین و کوتاه ترین راهی که برای رسیدن به اهدافمان وجود دارد همان راهیست که این برگترین هدیه خداوند به ما نشان می دهد به گفته لئون تولستوی نویسنده بزرگ معاصر هر کس طریق راستی و درستی را انتخاب کند زود تر به مقصد می رسد.  

راز موفقیت بزرگترین و موفق ترین انسانهای تاریخ از انشتین تا مولانا و شکسپیر بیل گیتس ادیسون و... 

 پرورش وتقویت ندای درونیشان بوده انشتین در جواب شخصی که از او به عنوان یکی از بزرگترین نوابغ تاریخ می پرسد که این همه اندیشه های شگفت از کجا می آیند می گوید که اندیشه ها فقط از طرف خداوند می آیند اگر تاریخ علم و زندگی خردمندترین انسانهایی را که جان به خود دیده مرور کنیم خواهیم فهمید که  بزرگترین نوابغ و متفکران تاریخ کسانی بوده اند که رابطه شان را با این ندای درونی حفظ و تقویت کرده اند. 

 خداوند بزرگ قوانین موفقیت را حتی قبل از اینکه ما به دنیا بیاییم در قلب ما قرار داده و با صدای زیبا و شگفت انگیزی بنام وجدان هر لحظه ما را به سمت موفقیت واقعی هدایت می کند علاوه بر این ندای درونی خداوند بزرگ ندایی نیز در بیرون از ذات ما به عنوان پیامبر قرار داده تا با مکانیزمی بنام دین مارا به سمت خود واقعییمان یعنی جایی که از انجا می توانیم زندگیمان را به عنوان بخشی از روح خداوند و خلیفه و جانشین او بر روی زمین بیافرینیم هدایت کند شاید بعضی از ما دررنج و فقر آفریده شده باشیم ولی هیچ کدام از ما برای فقر و رنج آفریده نشده ایم ما آفریده شده ایم تا بارقه ای از شکوه و عظمت خداوند باشیم شاید این سوال در ذهن ما پیش بیاید که پس چرا عده ای در اوج ثروت و نعمت افریده می شوند و عده ای دیگر در نهایت فقر.  

شاید خیلی از ما روزی خود را با انسانهایی که در موقعیت بهتر مادی معنوی یا ظاهری بهتر از ما بوده اند مقایسه کرده ایم و در دل حود احساس بی عدالتی کرده ایم که چرا خداوندی که ما او را عادل و مهربان و عاشق بندگانش می شناسیم چرا و چطور بین بندگانش تبعیض قائل شده و عده ای را در بهترین شرایط ممکن از لحاظ مادی یاحتی معنوی افریده و عده ای را در شرایطی دیگر. بهترین جوابی که به این سوال میتوان داد این است که خداوند هر انسانی را در بهترین زمان مکان و موقعیت ممکن برای شکوفائی گوهر الهیش افریده انسانهای بزرگ این حقیقت را بخوبی میدانستند تئودور روزولت در این باره میگوید هر انچه میتوانی انجام بده با هر انچه در دست داری و درست از همان جایی که هستی و وارن بافت یکی از موفق ترین انسانهای جهان در زمینه کسب و کار میگوید موفقیت سه شرط دارد اول اینکه در موقعیت مناسبی قرار داشته باش دوم بدان که الان در بهترین موقعت هستی سوم با تمام توانت تلاش کن این یکی از بزرگترین حقایق عالم هستی است که خداوند ما را در بهترین موقعیت ممکن برای شکوفایی خود واقعیمان افریده و تنها کاری که ما باید برای موفقیت انجام دهیم عمل مطابق با گوهر الهیمان است. انگاه است که موفقیت مثل نفس کشیدن برای ما عادی خواهد شد چون موفقیت و شاد بودن و زندگی با قدرت حالت طبیعی ماست و خداوند ما را افریده تا شکوه انسان بودن را تجربه کنیم.  

 

ارسال به خوشمزه  ارسال به فیس بوک  ارسال به گوگل  ارسال لینک به یاهو مسنجر دوستان   چاپ